logo
  • RUNNERS RESULTS

    Free Style Relay 2013

    Category Place Team Name Time
    Free style 1 ARAMEX 1 Seniors 13:32:15
    Free style 2 ARAMEX Al Ghweibeh 14:00:00
    Free style 3 ARAMEX 2 Juniors 14:09:00
    Free style 4 The Jet Pack (US Embassy) 14:35:17
    Free style 5 Sleepless Shabab 15:20:25
    Free style 6 Hardie's Heroes (ICS Students) 15:53:50
    Free style 7 British Embassy 15:58:00
    Free style 8 Rabbit Runners 16:18:32
    Free style 9 Orange 17:13:25
    Free style 10 Fusion Youth 17:19:00
    Free style 11 The Lemon Chronicals 17:39:15
    Free style 12 Orange Team Hero (ICS Staff) 17:43:50
    Free style 13 Mo's Bros (ICS) 18:04:00
    Free style 14 King's Academy Lions (Students) 18:10:00
    Free style 15 One Direction 18:23:10
    Free style 16 The Fast, The Slow & The Pretty 18:29:51
    Free style 17 DNA Ghadeer Road Revenge 18:55:40
    Free style 18 Quick Sand 19:07:00
    Free style 19 Chicken & Rice 4 (King's Acad. staff) 19:14:00
    Free style 20 Drinking Team With A Running Problem 19:28:00
    Free style 21 Run For Silwan 19:42:50
    Free style 22 Costa Foundation Arabia Team 19:43:00
    Free style 23 Half Baked 19:44:30
    Free style 24 Ajaneb Aljanoub 19:47:00
    Free style 25 We Be Aqaba Dragons 19:53:00
    Free style 26 Amman Archers (US Embassy) 19:55:30
    Free style 27 Insha'allah 20:00:00
    Free style 28 The Replacements 20:01:25
    Free style 29 Team EH! 20:10:45
    Free style 30 The Gumps 1 20:14:00
    Free style 31 Samsung Sandstorm 20:41:10
    Free style 32 The Gumps 2 20:46:50
    Free style 33 Kicking Asphalt 20:58:40
    Free style 34 By A Mile 21:23:30
    Free style 35 WFP 21:34:20
    Free style 36 Narwhals 21:37:00
    Free style 37 Peace Corps J15s (KFC) 22:43:00

    N/A Results

    Category Place Team Name Time

  • CYCLISTS RESULTS

    Winner participants for 2013

    Category Place Team Name Time
    Solo 1 Tissot-Nader 1 8:20:28
    Solo 2 Andrew Ross 8:20:30
    Solo 3 Gary Leeman 8:20:32
    Solo 4 Tissot-Nader 2 8:20:58
    Solo 5 Robert Briggs 8:38:00
    Solo 6 Mark Hyde 10:41:00
    Solo 6 Simon Ainslie 10:41:00
    Solo 7 Adrian Saville 10:51:35
    Solo-Female 1 Aleksandra Szyszczakiewicz 8:38:00
    Solo-Female 2 Elizabeth Ainslie 10:41:00
    Solo-Female 2 Helen Parris 10:41:00
    Solo-Female 2 Julia Hodkinson 10:41:00
    Solo-Female 3 Leena Shehadeh 11:48:48
    Team of 3 1 Generation Cycle 7:52:00
    Team of 3 2 Turtles 8:52:00
    Team of 3 3 Dead Sea Monsters 9:20:15
    Team of 3 4 LLR Great Britons 9:32:42
    Team of 3 5 Progress Soft 11:02:30
    Team of 5 1 Jordan Cycling Federation 7:40:00
    Team of 5 2 Divers In The Road 8:33:30
    Team of 5 3 Survivors Team 9:42:00
    Team of 5 4 The Flying Dragons 11:54:30

    N/A Results

    Category Place Team Name Time